Dolar Satış: 4.8086
Dolar Alış: 4.8000
Euro Satış: 5.6025
Euro Alış: 5.5924
Bugün: 150
Dün 194
Toplam: 437859


Email:
 
Harddisk (Sabit disk) nedir

Harddisk ya da bazen bir Sabit Disk adı verilen, bilgisayarınızda veya kayıt cihazınızın içinde ana depolama alanıdır. RAM (sistem belleği) farklı bir kalıcı depolama bileşeni. Eğer bir işletim sistemi kullanılabilir iste bu bilgisayara takılan harddiskin olduğunu göstermektedir. Bir bilgisayar işletim sistemsiz çalışabilir veya kamera kayıt cihazıda harddisksiz çalışabilir ama hiç bir kayıt tutamaz harddiskin olmayışı sizin için temelde yararsız olacaktır.
HARDDİSK nasıl KAYIT YAPAR Harddiskin içi plakalardan oluşmaktadır bu plakalar içine kilitlenmiştir.
Plakaların her birinde manyetik ince bir film tabakası vardır. Sabit disklerde veri depolama bir kaset ile çok benzer. Veriler birçok 1 ler ve 0 saklanır. Bu ikili basamak farklı karakterleri temsil etmek için farklı şekillerde düzenlenmiştir. Bu kafa ile geri okumak istenildiği zaman veri alınır ve işlenir.

GÜVENLİK KAMERALARI İÇİN ÜRETİLEN HARDDİSKLER

Harddiskler Sarsıntıdan ve Elektrik kesintisinden etkilenen hassas cihazlardır. Sarsıntı anında diskin ani durmasıyla BAD SECTOR (bozuk sektör) ler oluşmaktadır. Harddisk kamera kayıt cihazına takılıyken bad sector'lü alana geldiğinde bozuk olduğundan okuyamamaktadır ve 1 sn içerisinde 12 kez okumaya çalışmaktadır ve tekrar bad sector lu alanı atlayıp normal kayıt yapmaya devam etmesi 3 sabniyeyi bulmaktadır güvenliğimizde 3 sn çok önemlidir 3 saniyede hırsızlık anı kaydını kaybedebiliriz veya çok önemli bir anı kaybedebiliriz.Fiyatlara bakmayıp bu özel harddisklerden alıp güvenliğimize güvenlik katmalıyız  WD Purple 7X24 3.5’’3TB 64MB SATA 6Gb/s Guv.HDD

WD Purple 7X24 3.5’’4TB 64MB SATA 6Gb/s Guv. HDD

WD Purple SATA 6 Gb/s 3,5" 6TB/64MB IntelliPower

Western Digital 1TB Purple 7/24 Kamera Kayıt Harddiski

Western Digital 2TB Purple 7/24 Kamera Kayıt Harddiski
Copyright © 2012 Ulupınar Güvenlik All Rights Reserved ights Reserved